Nic trudnego znaleźć w sieci przepis na legalne desery. Ślinka cieknie na sam widok. Dla diabetyków jedzenie słodkości, legalnych czy nie, wiąże się z podwyższeniem cukru we krwi i tym samym z koniecznością podawania odpowiedniej ilości jednostek insuliny. Cukry potrafią szaleć zwłaszcza po tradycyjnych ciastach. Czy można więc liczyć na deser, który będzie trzymał nam cukry i nie będziemy musieli podawać insuliny?

Kiedy widzę, coś co mnie zainspiruje, a co niekoniecznie jest dla mnie, zaczynam kombinować i szukać w głowie dozwolonych składników, z których może powstać legalna wersja. Tak powstał między innymi przepis na PTASIE MLECZKO bez potrzeby podawania insuliny, bez glutenu, bez cukru, wegańskie, białkowo-tłuszczowe. Główną zasadą w moim żywieniu, jest również fakt, że taki posiłek traktuję jako jeden z głównych posiłków w ciągu dnia. Wtedy mam gwarancję, że cukry trzymają się kupy 😛

 

Co będziesz potrzebować:

 50g gorzkiej czekolady 90%
 30g oleju kokosowego nierafinowanego
 400 ml mleka roślinnego (migdałowe)
 50 g białka roślinnego (u mnie-> białko waniliowe)
 2 łyżki żelatyny (rozpuszczonej w szklance gorącej wody)

  1. Pierw zajmij się przygotowaniem czekoladowych foremek. Całość gorzkiej czekolady oraz oleju kokosowego należy rozpuścić w kąpieli wodnej. Wlej część polewy do sylikonowych foremek i odstaw do zamrażarki.
  2. Teraz zajmij się tworzeniem puszystej chmurki ptasiego mleczka. Pierw rozpuść żelatynę w 1/2 szklanki gorącej wody. Mleko kokosowe wraz z białkiem roślinnym  zmiksuj do uzyskania puszystej pianki ☁️ (opcjonalnie zamiast białka możesz użyć 10g ksylitolu).
  3. Powstałą i przestudzoną masę wlej do wcześniej przygotowanych czekoladowych foremek. Wstaw do lodówki ❄️ na 20-30 min
  4. Teraz możesz zalać wierzch „ptasich mleczek” resztą płynnej czekolady. Ponownie wsadź do lodówka ❄️ i gotowe 🍮☁️🤪

U mnie wyszło 6 sztuk. 1 szt.:  W 4g, B 8g, T 10g

 

Ważne: Ptasie mleczko bez podawania insuliny ma racje bytu, przy wyrównanych cukrach, i odpowiedniej diecie. Pamiętaj również, że cukrzyca, jak każda inna choroba, jest kwestią bardzo indywidualną. U każdego przebiega inaczej. Zachowaj więc ostrożność. Miej przy sobie glukometr i sprawdź czy taki deser służy i Tobie.

Pozostało mi życzyć smacznego oraz idealnych cukrów.

FITSUGAR

 

 

Please follow and like us:
Facebook
Facebook
Instagram
Follow by Email
LINKEDIN